Yılların deneyimli kuyum ustası Resul Kuyucu tarafından 1988 yılında temelleri atılan Resul Kuyumculuk, 14 ve 18 ayar altından mamül birbirinden şık tasarımlara sahip takılara imza atıyor.

Tarihin engin derinliğinden ve topraklarımızın kültürel zenginliğinden beslenen Resul Kuyumculuk, adeta Osmanlı saray kuyumcuları gibi takılarına ruh ve sevgiyi aynı anda katıyor.

Pırlanta ve elmas taşlarla süslenen Resul Kuyumculuğun ürünleri, butik tasarım anlayışıyla üretilerek takıseverlere sunuluyor. Sadece ülke içinde değil ülke dışında da bir müşteri portföyüne sahip olan Resul Kuyumculuk, yarınlara geçmişin güzelliklerini taşımakta kararlı. Kemikleşmiş bir kadroya sahip olan Resul Kuyumculuk, İzmir Kemeraltı’nda yer alan tarihi Kuyumcular Çarşısı’nda ürünlerini hazırlıyor.

Her takının bir hikayesi olması gerektiğini ve takıyı üzerinde taşıyacak kişinin de bu özelliği bilerek kullanması gerektiğinin önemine dikkat çeken Resul Kuyucu, kontrollü büyüme ve yıllar içinde elde ettiği otantik çizgiyi sonuna kadar korumak düşüncesindedir.

Resul Kuyumculuk, 2021 yılıyla beraber Altın Marketim adıyla her kesime ulaşabilmek adına atölyesinde üretilen kolye modellerini 925 ayar gümüş şeklinde satışa sunuyor.

Altın Marketim; minimal, sade, şık kolye model skalasıyla geniş bir rehber olmayı amaçlıyor.